Wielbiciele piłkarscy z naszego kraju rzadko mają powód do radości. Należy potwierdzić, że poziom polskich piłkarskich drużyn w porównaniu europejskiej czołówki przedstawia się naprawdę słabo. Lecz dobry rezultat polskich zespołów w eliminacjach pucharowych gwarantuje fanom piłkarskim w naszym kraju naprawdę sporo pozytywnych doznań. Dostanie się mistrza naszych rozgrywek do grupowych zmagań Ligi Europejskiej to wielki wyczyn dla polskiego futbolu i to jest niepodważalne. Po naprawdę ciężkim spotkaniu mistrzowie polskiej Ekstraklasy ograli Slavię z Pragi rezultatem 2 do 1 i w ten sposób grać będą w pucharach europejskich na jesień. Ten mecz zawodnicy trenera Michniewicza Czesława zdołali zwyciężyć pomimo tego, iż mieli stratę bramki po pierwszej połowie. Jednak druga połowa była dużo lepsza dla reprezentantów mistrza ligi polskiej i w ostatecznym rozrachunku to właśnie oni mogą świętować z powodu zapewnienia sobie kwalifikacji do zmagań grupowych Europa League. Wicemistrz Ekstraklasy z kolei musiał się pożegnać ze zmaganiami europejskimi, gdyż niestety przegrał spotkanie rewanżowe z Gent wynikiem 0:3.