To było emocjonujące widowisko a piłkarscy kibice którzy pojawili się na trybunach mieli bardzo dużo szczęścia, ponieważ mieli szansę obejrzeć ten mecz i bardzo dobrze pamiętać o tym. Tego rodzaju spotkania przedstawiają z jakiego powodu futbol jest w obecnym momencie najbardziej rozpoznawalną sportową dyscypliną na całym świecie. W tym meczu wielbiciele piłkarscy otrzymali możliwość by obserwować wszystko to, co w piłce nożnej najlepsze. Fenomenalnie to starcie rozpoczęli zawodnicy hiszpańskiej narodowej drużyny, lecz to gracze włoskiej reprezentacji narodowej ustrzelili pierwszego gola. Zawodnicy trenowani przez trenera Enrique Luisa jednak nie planowali poddać się. Do wyniku remisowego na dziesięć minut przed końcem meczu zdołał doprowadzić Alvaro Morata. Sędzia główny tego spotkania był zmuszony do ogłoszenia dodatkowego czasu gry. W trakcie trwania dogrywki również nie pojawiły się bramki i dlatego o zwycięstwie zadecydować musiały karne. Włoska reprezentacja była skuteczniejsza w trakcie rzutów karnych wygrywając rezultatem 4:2 i to właśnie ona będzie grać na wieczór w niedzielę w meczu finałowym europejskiego czempionatu.