Już w roku poprzednim miały paść zapowiedzi, iż w stosunkowo niedalekiej przyszłości japońska firma Sony przedstawi fanom swoją świeżą produkcję, mianowicie PlayStation5. Co prawda wśród graczy w dalszym ciągu rozchwytywana jest ostatnia wersja konsoli i nie wygląda na to, żeby zainteresowanie nią mogło być słabsze. Aczkolwiek japońska firma zdecydowała się na wytworzenie konsoli do gier nowej generacji, a konsumenci oczekują jej niecierpliwie.

Najnowsze technologie w PlayStation 5

Japońska firma Sony kilka razy już udowodniła, że okazuje się nowatorem wśród innych firm tego typu i umie zadziwić swoich fanów. PlayStation4 ustanowiła bardzo wysoką poprzeczkę dla konkurencji - wszystko przez zupełnie innowacyjną jakość, jakiej nigdy wcześniej nie przedstawiła żadna inna marka. Niesamowicie czułe DualShocki, gierki najwyższej generacji, grafika - fani bez wątpienia umieli docenić takie wszystkie detale oraz przez to teraz PlayStation 4 okazuje się być najszybciej zarabiającą konsolą wszech czasów.

Rzecz jasna nie obyło się bez kłopotów z początku - Japończycy chcieli przekroczyć różnego rodzaju technologiczne granice (co finalnie wyszło), aczkolwiek dzień premiery oraz wcześniejsze prezentacje PlayStation 4 zrodziły ambiwalentne uczucia. Fanom, którzy byli przyzwyczajeni do innowacyjnej konsoli PS3, nie w 100 procentach odpowiadały na przykład kontrolery, ponieważ z początku wyglądały na dosyć niewygodne przy grze. Ostatecznie pady przybrały zasadniczo podmieniony wygląd, jednakże problemem był inicjalny model konsoli PlayStation 4. PS4 nadmiernie przegrzewała się, sprzęt był w stanie także samodzielnie resetować się.

Rzecz jasna po pewnym czasie i poprawkach wdrażanych na bieżąco, było jasne, że mimo wszystko Sony idzie w pożądaną stronę, a sama konsola dostała miano szlagierowej. Jednakże nie byłoby to możliwe, gdyby nie gry, które sporo klientów wspomina niesamowicie ciepło.

PS5 - jak zaprezentuje się na tle poprzednich?

Najprawdopodobniej niejeden człowiek oraz fan ciekawostek technologicznych niecierpliwie czeka na ukazanie się najświeższej konsoli. Sony potwierdziło, iż gierki poznane na PS4 ruszą na nowszej konsoli (lecz nie podziała na odwrót, co licznym fanom się nie podoba). Pojawiły się już teraz pierwsze wiadomości o problemach z preorderami - rzekomo firma Sony nie może się wyrobić z taśmą produkcyjną, jednakże nie można mieć pewności, czy nie są to aby tylko obłudne pomówienia. W Internecie pojawiają się kolejne wiadomości także o tym, że konsola PlayStation5 ma hipotetycznie kłopoty z rozdzielczością 4k. Jednak i tutaj pewne nie jest, co jest prawdziwe. Prawdy dowiemy się w dniu premierowego ukazania się sprzętu, to jest dziewiętnastego listopada roku 2020.

Tagi:

Brak komentarzy

Zostaw komentarz