Po dwóch latach przerwy niemiecka reprezentacja znów siada na europejski top w piłce nożnej młodzieżowej. Zawodnicy szkoleni przez szkoleniowca Stefana Kuntza zwyciężyli po niezwykle wspaniałym spotkaniu z kadrą Portugalii wynikiem 1:0. Dla reprezentantów zespołu niemieckiego był to trzeci z rzędu finałowy pojedynek młodzieżowych mistrzostw Starego Kontynentu. W trakcie dwóch ubiegłych pojedynków niemieccy gracze dwukrotnie mierzyli się z zespołem z Hiszpanii. Ekipa z Niemiec przed czterema laty pokonała kadrę Hiszpanii. Zawodnicy Hiszpanii dwa lata później odegrali się i triumfowali w finałowym pojedynku dwa do jednego. W tym przypadku narodowa drużyna Niemiec była zobligowana grać z ekipą z Portugalii, która również myślała o tym by wygrać to wartościowe trofeum. W ostatecznym rozrachunku zwyciężyli gracze niemieccy rezultatem jeden do zera, a rozstrzygającą bramkę strzelił Nmecha na samym początku drugiej połowy.