Wielu ludzi co roku myśli nad tym który moment w roku jest najbardziej odpowiedni na wymarzony urlop. Zapewne preferencje zróżnicowane są w związku z oczekiwaniami, które posiadamy co do wakacji. Niektórzy ludzie jedyne czego chcą to odpoczynku, a inne osoby chcą wybawić się za cały rok. Pomijając całkowicie preferencje najodpowiedniejszym miesiącem, doskonałym do podróżowania jest wrzesień.

Jest wiele plusów wynikających z organizowania urlopu we wrześniu. Po pierwsze, wakacje poza sezonem urlopowym są dużo tańsze niż te w sezonie. Ceny w hotelach spadają, a biura podróży organizują niezwykle atrakcyjne oferty last minute. Jedno jest pewne- urlop we wrześniu na pewno ucieszy Twój portfel.

Kolejnym powodem jest mniejsza ilość turystów. Restauracje, plaże i inne atrakcje nie będą tak oblegane. Ominie Cię kolejka w oczekiwaniu na wolny stolik w restauracji, brak leżaków na plaży, a w hotel będzie oazą ciszy i spokoju. Jeśli nie lubisz ogromnych tłumów - wrzesień to miesiąc wakacyjny dla Ciebie!

Kolejnym atutem wrześniowych urlopów jest pogoda. Męczące gorące temperatury są dużo mniejsze, chociaż wciąż jest ciepło. Zwiedzanie nie jest już tak wyczerpujące, Słońce jest mniej ostre, a co za tym idzie, plażowanie jest przyjemniejsze i dłuższe.

Możliwości kierunków wyjazdu do wyboru jest wiele. W szczególności Europa kusi atrakcyjnymi, ciepłymi kierunkami podróży. Pogoda we wrześniu jest bardzo łaskawa dla większości europejskich krajów, stąd też wybranie miejsca odpoczynku może być ciężkie. Warto także brać pod uwagę Amerykę lub Afrykę, w której to temperatury nie są aż tak uciążliwe. Pamiętaj jednak, aby pomijać miejsca, gdzie w tym okresie mogą występować niebezpieczne zjawiska pogodowe, takie jak huragany.

Nie pozostaje Ci nic innego niż pakowanie walizki i odszukanie najlepszej oferty na wrześniowe wakacje. Okryj co ma do zaoferowania ciepły i słoneczny wrzesień. Chorwacja? Bułgaria? Grecja? Włochy? Spróbuj wybrać swój idealny kierunek wycieczki i odpocznij w spokoju, oszczędzając spore pieniądze.

Tagi:

Brak komentarzy

Zostaw komentarz