W poniedziałek wieczór wielbiciele futbolu byli obserwatorami fenomenalnego widowiska na stadionie w Rumunii. Niezbyt dużo ekspertów spodziewało się tego, iż spotkanie między francuską kadrą, a narodową kadrą Szwajcarii zagwarantuje tak wiele fantastycznych bramek. wygranego pojedynku mogliśmy ujrzeć dopiero po konkursie jedenastek, a piłkarze dwóch zespołów zaprezentowali się świetnie. Pierwsi gola zdobyli reprezentanci szwajcarskiej kadry narodowej, ale piłkarze drużyny francuskiej wybitnie zaczęli drugą połowę, podczas której 2 gole ustrzelił Benzema. Mogło się zdawać, że emocje podczas tego starcia w tym momencie skończyły się, gdy na 3:1 gola zaliczył Pogba Paul. Reprezentanci szwajcarskiej kadry narodowej nie mieli w planach jednak odpuszczać i o dziwo byli w stanie do wyniku remisowego. Główny sędzia tego starcia nie miał wyboru i był zmuszony poprosić drużyny na dodatkowe 30 minut meczu. O rozstrzygnięciu starcia musiały zadecydować jedenastki, gdyż dodatkowy czas gry również nie przyniósł rezultatu końcowego. W czasie jedenastek skuteczniejsza okazała się szwajcarska reprezentacja, która wygrała rezultatem 5 do 4. W meczu ćwierćfinałowym zawodnicy drużyny narodowej Szwajcarii będą się zmagać z hiszpańską kadrą.