Zawodnicy The Blues fantastycznie rozpoczęli następny sezon zmagań w angielskiej ekstraklasie. Dla kilku graczy był to debiutancki mecz w barwach Chelsea. Wielu fanów tego zespołu oczekiwało, aby pooglądać świeżych graczy ekipy w grze. Trzeba przyznać, że przedstawili się z bardzo pozytywnej strony. To z pewnością jest to świetna informacja dla trenera Chelsea FC. W tej chwili trener Chelsea Londyn ma do wyboru mnóstwo wartościowych piłkarzy.

W poprzednich latach w angielskiej ekstraklasie Chelsea FC nie radziła sobie dostatecznie dobrze. Sympatycy tej drużyny oczekują lepszych rezultatów. Sporo fanów piłki nożnej wyczekiwało na pierwszy mecz piłkarzy ściągniętych z Ligi niemieckiej. Chelsea FC ma w roku ustalone plany,jeśli chodzi o trofea. Sympatycy Chelsea Londyn wierzą, że ich ulubieńcy z przytupem rozpoczną w nowy w sobotnie popołudnie sezon angielskiej ligi piłkarskiej.

Świetna forma drużyny Lamparda w pojedynku z Brighton and Hove Albion

Premierowa część spotkania dostarczyła kibicom obu ekip wiele fajnych doznań. Gracze tworzyli dużą ilość akcji podbramkowych. W pierwszej części meczu kibice obu zespołów oglądali jedynie jednego gola. Piłkę do bramki wpakował Jorginho. Arbiter podyktował jedenastkę po przewinieniu Mathewa Ryana na nowym napastniku Chelsea. Do końca pierwszej połowy rezultat się nie zmienił. W następnej połowie Brighton musiał nadrabiać straty.

Kibice wierzyli na sporo więcej bramek oraz uderzeń swoich piłkarzy. W kolejnej odsłonie spotkania widzieliśmy już dużo więcej trafień. W tym aspekcie bardziej produktywna była ekipa Lamparda. Rozpoczęcie kolejnej połowy był niesamowicie emocjonujący. Brighton Hove Albion dało radę doprowadzić do remisu. Triumf Chelsea był więc niepewny. Piłkarze Lamparda zdawali sobie sprawę, iż kibiców Chelsea Londyn zadowoli jedynie wygrana.

Po bramce dla drużyny gospodarzy piłkarze Franka Lamparda popędzili do ataku pod polem karnym drużyny gospodarzy. Kilka minut później Chelsea FC ponownie osiągnęła przewagę w tym meczu. Strzelili dwie bramki. Finalny wynik tego starcia to 3:1 na korzyść piłkarzy Chelsea. To bez wątpienia świetny początek rozgrywek dla Londyńczyków.