Ogłoszenia -- Aktualności

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 11 sierpnia 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Gotowość na przyjście Pana, o której mówi dzisiejsza Ewangelia, nie może napawać nas lękiem i niepokojem. Najlepszym jej znakiem jest pełne entuzjazmu zaangażowanie w życie Kościoła oraz stan łaski uświęcającej.

2. Sierpniowy miesiąc, naznaczony licznymi pielgrzymkami do maryjnych sanktuariów, zwłaszcza na Jasną Górę osiąga swój punkt kulminacyjny w zbliżających się uroczystościach Wniebowzięcia NMP oraz Matki Bożej Częstochowskiej.

3. W uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, 15 sierpnia, Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. Przeżywana tego dnia rocznica bitwy warszawskiej będzie dla nas okazją do modlitwy za Ojczyznę.

4. Tradycyjne błogosławieństwo kwiatów i ziół w uroczystość Wniebowzięcia NMP podczas wszystkich Mszy Świętych. Caritas naszej parafii przygotowuje bukiety z ziół i kwiatów. Panie z Caritasu, wręczając bukiety, każdego będą prosić o hojne wsparcie budowy nowego Caritasu. W ostatnich dniach wylany został strop wraz ze schodami i zakończono pierwszą kondygnację budynku. Za każdą ofiarę na rzecz naszego Caritasu składamy serdeczne Bóg Zapłać.

5. Zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński;

Radosław Szczupacki, stanu wolnego, zam. Szczecinie

z Agnieszką Gryczan, stanu wolnego, zam. w Świdwinie,

Rafał Mateusz Kuchciński, stanu wolnego zam. w Sławnie

z Sylwią Mroczek, stanu wolnego, zam. w Sławnie.

6. Dzisiejszym Ofiarodawcom budowy nowego kościoła, za ofiary duchowe i materialne oraz za upieczone ciasto składamy serdeczne Bóg Zapłać.

7. Zachęcamy do wypoczynku w naszym parafialnym ośrodku nad jeziorem w Bystrznie.

8. Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy orędownictwu Matki Bożej.

9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Helenę Filip. Dobry Jezu, a nasz Panie … .

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), polski franciszkanin, apostoł Niepokalanej, męczennik w Auschwitz,

• 17 VIII – św. Jacek (ok. 1200-1258), jeden z pierwszych polskich dominikanów, misjonarz na Rusi.