Ogłoszenia -- Aktualności

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 13 października 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone wolontariuszom fundacji.

2. W poniedziałek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej.

3. Dzisiejszym Ofiarodawcom budowy nowego kościoła składamy serdeczne Bóg Zapłać. Szczególne podziękowanie kierujemy do cukierni „Kokosanka” za upieczone kremówki, a także do piekarni państwa Piątkowskich, którzy co miesiąc wspierają nasze słodkie niedziele ciastami. W przyszłą niedzielę, odbędzie się zbiórka ofiar w dużej parafii.

4. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 17.30. Przypominamy o możliwości uzyskania odpustu za pobożne odmówienie różańca św. pod zwykłymi warunkami.

5. Pracowników służby zdrowia otoczymy naszą modlitwą w dniu ich patrona, św. Łukasza, w piątek na Mszach świętych.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Tego dnia przeprowadzimy zbiórkę ofiar na wsparcie dzieła misyjnego Kościoła.

7. Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej.

8. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Barbarę Świecak. Dobry Jezu, a nasz Panie … .

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), hiszpańska mistyczka i odnowicielka zakonów karmelitańskich,

• 16 X – św. Jadwiga Śląska (ok. 1180-1243), niemiecka księżniczka, żona polskiego księcia Henryka Brodatego, jako wdowa została mniszką, patronka Śląska,

• 17 X – św. Ignacy Antiocheński (zm. ok. 107), uczeń i następca św. Piotra jako biskup Antiochii, pisarz, męczennik,

• 18 X – św. Łukasz (I w.), uczeń św. Pawła, autor Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich, patron lekarzy i malarzy.