Ogłoszenia -- Aktualności

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 17 lutego 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Słowa dzisiejszej Ewangelii nie są wyłącznie przypomnieniem obowiązku troski o głodnych, ubogich i cierpiących. Chrystus oczekuje od nas serc i umysłów zdolnych dostrzegać prawdziwe źródła ludzkiej biedy. Początkiem takiej postawy jest właściwy dystans do wszystkiego, co sami posiadamy.

2. Odpowiadając na zachętę dzisiejszego słowa Bożego, zapraszamy kolejnych wolontariuszy pragnących zaangażować się w prace Parafialnego Zespołu Caritas. Najbliższe spotkanie odbędzie się 10 marca po Mszy św. wieczornej.

3. Po zimowej przerwie powracamy do stałego porządku spotkań grup duszpasterskich dzieci i młodzieży. Zbiórki Liturgicznej Służby Ołtarza odbywają się w soboty o godz. 10.00. Schola dziecięca ma swoje spotkanie z panią Ewą w każdy piątek o godz.16.00.

4. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 17.30. W kruchcie kościoła wyłożone są kartki na intencje do środowej Nowenny i na roczne wypominki za zmarłych, które będziemy odmawiali w każdą niedzielę o godz. 8.30.

5. W piątek z okazji Święta Katedry Świętego Piotra Apostoła, podczas Mszy Świętych będziemy modlili się o ducha apostolskiej gorliwości, zdrowie i potrzebne łaski dla papieża.

6. W przyszłą niedzielę po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszki „na Chleb św. Antoniego”. Caritas w każdą ostatnią niedzielę miesiąca będzie prosiła nas o wsparcie budowy nowej siedziby Caritas naszej parafii. Dziękujemy za makulaturę i prosimy o dalszą zbiórkę. W najbliższym czasie zostanie wystawiony pojemnik na makulaturę przy nowym kościele. Większe ilości makulatury można zgłaszać w zakrystii, wtedy w umówionym czasie odbierzemy makulaturę samochodem.

7. Boże błogosławieństwo niech towarzyszy wszystkim drogim jubilatom i solenizantom.

8. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Romana Dumańskiego. Dobry Jezu, a nasz Panie

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 22 II – święto Katedry Świętego Piotra Apostoła,

• 23 II – św. Polikarp (ok. 69-155), męczennik, ustanowiony przez św. Jana Apostoła biskupem Smyrny.