Ogłoszenia -- Aktualności

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ 14 kwietnia 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna uroczysty obchód Wielkiego Tygodnia. Jego punktem kulminacyjnym będzie Święte Triduum Paschalne upamiętniające wydarzenia od Ostatniej Wieczerzy po chwalebny dzień zmartwychwstania Pańskiego. W tych świętych dniach odnajdujemy najgłębszy sens życia Kościoła, świętej liturgii oraz źródło wszelkiej łaski.

2. W Wielki Poniedziałek zapraszamy do udziału w nabożeństwie Drogi krzyżowej ulicami naszego miasta. Tegoroczne rozważania przygotowała duża parafia. Rozpoczęcie drogi krzyżowej o godz. 19.00 z dużego kościoła.

3. Święte Triduum Paschalne rozpoczniemy sprawowaniem pamiątki Ostatniej Wieczerzy – uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej w czwartek o godz. 18.00. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do kaplicy adoracji. Wieczorna modlitwa potrwa do godz. 22.00. Rano odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.

4. W piątkowy wieczór o godz. 18.00 będziemy sprawowali liturgię Męki Pańskiej. Zachęcamy do uczczenia Zbawiciela poprzez wysłuchanie opisu Męki Pańskiej oraz adorację krzyża św., za którą można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po Komunii św. w uroczystej procesji przeniesiemy Najświętszy Sakrament do grobu Pańskiego. Adoracja potrwa do godz. 22.00. W Wielki Piątek zachowujemy post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Wielka Sobota to czas modlitwy i wyciszenia przy grobie Chrystusa. Zapraszamy do chwil rodzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu i oddania czci krzyżowi św.

6. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w kościele parafialnym od godz. 10.00 do 15.00 - co godzinę. Na wioskach od godz. 10.00 - co 15 minut. W Smardzku o 12.00.

7. Zgodnie z najdawniejszym zwyczajem liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy po zmroku o godz. 20.00. Po obrzędach poświęcenia ognia, wysłuchaniu orędzia paschalnego i bogatej liturgii słowa odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

8. W uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego procesja rezurekcyjna o godz. 6.00. następna Msza Święta o godz. 9.00 i dalej według porządku niedzielnego.

9. Solenizantom i jubilatom Wielkiego Tygodnia życzymy głębokich przeżyć nadchodzących dni i wszelkich potrzebnych darów.

10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Jerzego Wieczorkiewicza i śp. Mariusza Witka. Dobry Jezu, a nasz Panie