Ogłoszenia -- Aktualności

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 23 czerwca 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Jak każdej niedzieli Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół słowa i Eucharystii. Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina.

2. Bieżący tydzień obfituje w uroczystości liturgiczne. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela.

3. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Wszystkich, a zwłaszcza posługujących w naszej parafii księży polecamy modlitwom parafian.

4. Z kolei w sobotę obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

5. Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca składamy serdeczne życzenia i zawierzamy ojców opiece św. Józefa.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

7. W tym tygodniu, w naszym dekanacie przypadają trzy odpusty parafialne;

w dużej parafii odpust - MBNP w środę o godz. 18.00,

w Cieszeniewie odpust - NSPJ w piątek o godz. 18.00,

w Lekowie odpust - świętych Piotra i Pawła w sobotę o godz. 18.00.

8. Solenizantów i jubilatów tygodnia otaczamy serdeczną myślą i darem modlitwy.