nie zapomnij...

Rekolekcje dla dzieci i młodzieży

Plan rekolekcji wielkopostnych dla dzieci i młodzieży w parafii św. Michała w Świdwinie

8-9 kwietnia (poniedziałek – wtorek) 2019 r.

8.00 – konferencja dla młodzieży LO Świdwin

10.30 – 11.30 spotkanie dla dzieci z SP 2 (kl I-IV)

12.00 – 13.00 – spotkanie dla dzieci z SP 2 (kl. V-VIII)

10 kwietnia (środa)

8.00 – msza św. dla młodzieży

10.30 – msza św. dla dzieci kl I-IV

12.00 – msza św. dla dzieci kl V-VIII

Spowiedź dla dzieci i młodzieży dwadzieścia minut przed mszą świętą.

Rekolekcje w kościele poprowadzi o. Paweł Pawlikowski, dominikanin ze Szczecina.

Poniedziałek – środa młodzież po spotkaniu w kościele udaje się na warsztaty rekolekcyjne prowadzone przez liderów ruchów, stowarzyszeń i instytucji diecezjalnych w LO Świdwin.

Budowa Świątyni
Przystań Domina
Msze i Nabożeństwa

Witamy na stronie naszej parafii

Parafia Świętego Michała Archanioła w Świdwinie należąca do dekanatu Świdwin diecezji koszalińsko- kołobrzeskiej.

Świątynia została wybudowana w stylu neogotyckim w 1927 roku, poświęcona została w dniu 24 grudnia 1945 roku, wieża została dobudowana w 1983 roku. W wieży są umieszczone: zakrystia, trzy salki katechetyczne, klatka schodowa, dwie toalety oraz dzwonnica. Wieża jest zwieńczona metalowym krzyżem o wysokości 7,5 metrów obitym miedzianą blachą. Projektantem wieży jest architekt Jerzy Bindulski z Koszalina.W dniu 15 czerwca 1975 roku dekretem ordynariusza koszalińsko-kołobrzeskiego Ignacego Jeża został przy kościele utworzony rektorat, obejmujący część miasta i kilka wiosek. W dniu 15 września 1981 roku kościół awansował do rangi samodzielnego kościoła parafialnego, dzięki dekretowi tegoż biskupa.

Nasz Patron Św. Michał Archanioł

Jest uważany za anioła sprawiedliwości i sądu, łaski i zmiłowania. Jeszcze bardziej znaczenie św. Michała akcentują księgi apokryficzne: Księga Henocha, Apokalipsa Barucha czy Apokalipsa Mojżesza, w których Michał występuje jako najważniejsza osoba po Panu Bogu, jako wykonawca planów Bożych odnośnie ziemi, rodzaju ludzkiego i Izraela. Michał jest księciem aniołów, jest aniołem sądu i Bożych kar, ale też aniołem Bożego miłosierdzia. Pisarze wczesnochrześcijańscy przypisują mu wiele ze wspomnianych atrybutów; uważają go za anioła od szczególnie ważnych zleceń Bożych. Piszą o nim m.in. Tertulian, Orygenes, Hermas i Didymus. Jako praepositus paradisi ma ważyć dusze na Sądzie Ostatecznym. Jest czczony jako obrońca Ludu Bożego i dlatego

Kościół, spadkobierca Izraela, czci go jako swego opiekuna. Papież Leon XIII ustanowił osobną modlitwę, którą kapłani odmawiali po Mszy świętej z ludem do św. Michała o opiekę nad Kościołem.