Zakwalifikowanie się do czempionatu światowego jest na pewno naprawdę ważne dla fanów piłki nożnej z całej Europy. W tym momencie rozgrywane zmagania kwalifikacyjne zostały w tym przypadku wyjątkowo przyspieszone ze względu na sytuację z COVID-19 z zeszłego roku. Piłkarska reprezentacja Polski rozpoczęła zmagania w kwalifikacjach do mundialu w Katarze z nowym szkoleniowcem Paulo Sousą, którego zadaniem jest przygotować drużynę narodową do walki o awans na rozgrywane w przyszłym roku mistrzostwa świata w Katarze. Start rywalizacji w eliminacjach dla polskiego zespołu nie był nazbyt dobry, lecz najważniejsze jest to, że byliśmy w stanie wywalczyć parę istotnych oczek. Na wieczór we wtorek rywalem piłkarskiej reprezentacji Polski była narodowa drużyna Albanii, która przed pierwszym gwizdkiem w tym starciu znajdowała się jedną lokatę wyżej w klasyfikacji naszej grupy. Oznaczało to więc, że jeżeli zawodnicy polscy w dalszym ciągu chcieli myśleć o kwalifikacji na czempionat światowy to powinni ugrać komplet punktów.

start tego starcia był naprawdę wyrównane i naprawdę ciężko było sprecyzować głównego faworyta do zgarnięcia trzech punktów i warto wziąć pod uwagę to. Pierwsze 45. minut starcia zakończyła się wynikiem zero do zera, co z całą pewnością było o wiele bardziej korzystną sytuacją dla albańskiej reprezentacji narodowej. W następnej połowie forma polskich piłkarzy wyglądała dużo lepiej i byliśmy znaczne bliżej zdobycia trafienia. W końcowym rozrachunku to kadra Polska była w stanie zdobyć bramkę i wysunąć się na prowadzenie podczas tego spotkania. Świderski sfinalizował widowiskowe dogranie Mateusza Klicha po tym jak zameldował się na murawie w drugiej połowie meczu. Trener Sousa Paulo znów udowodnił, że umie dokonywać zmian podczas trwania spotkania. Na paręnaście minut spotkanie musiało zostać zawieszone przez wzgląd na bandyckie reakcje albańskich kibiców. Jednak po restarcie meczu niewiele się zmieniło i to piłkarze polscy mogli radować się z powodu zwycięstwa. w kontekście zmagań o awans do światowych mistrzostw rezultat 1:0 na wyjeździe to fenomenalna informacja. W tym momencie polska drużyna narodowa plasuje się na miejscu drugim i sprawa promocji do baraży jest uzależniona jedynie od naszych.